Sık Sorulan Sorular
Etüt Merkeziniz hangi öğrenim seviyesindeki öğrencilere hizmet veriyor?
Bilgi Öğrenci Etüt Merkezi’nde ilkokul ve ortaokul öğrencilerine hizmet verilir.
 
Etüt Merkezinizin çalışma günleri ve saatleri nedir?
Etüt Merkezimiz hafta içi beş gün saat 09.00 – 19:00 arası açıktır. Öğrenciye 09.00 – 19.00 saatleri arasında hizmet verilir.
Bunun dışında Cumartesi günleri 09.00 – 19.00 arası açık olan etüt merkezimizde kurslar ve gereken öğrencilerimize özel dersler verilmektedir.
 
Öğrencilere yemek veriliyor mu?
Etüt merkezimizde yemek hizmeti verilmektedir. Talepler doğrultusunda düzenleme yapılmaktadır.
 
Öğrencilere servis hizmeti veriliyor mu?
Evet, talepler doğrultusunda düzenleme yapılmaktadır.
 
‘Öğrenciye Özel Çalışma Programı’ ne demektir?
Etüt merkezlerinin olağan programı, öğrencinin günlük ödevlerini öğretmen gözetiminde yapmasına yöneliktir. Ayrıca, proje hazırlanmasında öğrenciye yol gösterici olmak da bu programda yer alır.
Giresun Bilgi Öğrenci Etüt Merkezi’ne başvuran öğrencinin okuldaki başarılı ve başarısız olduğu dersler, ilgi alanları ve özellikleri ile velisinin görüşleri göz önüne alınarak nasıl bir program izleneceği konusunda karar verilir. Gelişmeler gözlenir ve değerlendirilir. Buna göre gerekirse programda derslerin ağırlıkları değiştirilerek eğitim sürdürülür.
Öğrencinin bazı konularda bireysel açıkları gözlenirse bu öğrencinin açığı kapatması için bu alanda özel olarak yoğun eğitim verilir.
Öğrencinin sınav takvimi dikkate alınarak, bazı derslerin bazı dönemlerde daha yoğun veya daha az yoğun verilmesi de bu programın bir parçasıdır. Biz buna Öğrenciye Özel Çalışma Programı adını veriyoruz.
 
Öğrencinin günlük ödevi yoksa veya ödevini bitirdiğinde ne yapar?
Bilgi Öğrenci Etüt Merkezimizde günlük çalışma süresi 3 saattir. Öğrenciye günlük ödevleri mutlaka tamamlatılır. Tamamlayamadığı taktirde bu süre ödevler tamamlanıncaya kadar dinlenme araları verilerek uzatılır.
Öğrencinin ödevi yoksa veya erken tamamlamışsa, bir öğretmen gözetiminde uygun görülen bir derse çalışması sağlanır. 3 saati tamamlayan öğrenciye satranç oynayarak veya kitap okuyarak dinlenmesine olanak sağlanır.
 
Sınıflar kaç kişiliktir?
Bilgi Öğrenci Etüt Merkezi, sınıf esasına göre çalışmaz. Her öğrenciyle bire bir eğitim yapılır. Ancak bu sayede Öğrenciye Özel Çalışma Programı hayata geçirilebilmektedir.
 
Öğretmenleriniz öğretmen statüsü kazanmış eğitimciler midir?
Bilgi Öğrenci Etüt Merkezimizde çalışan gerek branş, gerekse sınıf öğretmenlerinin tamamı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kendi alanında öğretmen olarak kabul edilmiş eğitimciler arasından seçilmektedir.
 
Cemal Gürsel Cd. No:48 (Aydınlar Kuyumcusu Üstü) - GİRESUN
Tel : 0 (454) 216 37 47  | GSM : 0 (542) 329 26 91 | E-Posta : giresunbilgi@hotmail.com